Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

D-r.Panovski: Mbajtja e maskës në ambient të hapur nuk do të ketë efekt, vetëm do t’i maltreton qytetarët

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor, zhurnal.mk – Unë jam totalisht i dëshpëruar dhe i habitur, nuk kam asnjë sqarim. Shoh se qytetarët kërkojnë të spërkaten rrugët, nuk ka virusolog që do të thotë se ky virus përhapet me mbetjet nëpër rrugë. Nuk ka mundësi të përhapet kështu virusi. Por kjo ndikon te qytetarët. Popullata dëshiron të gënjehet, potencoi D-r.Nikolla Panovski në emisionin “Çfarë nuk është e qartë” në tv Alfa ku dhe komentoi vendimit që të mbahet maska edhe në hapsira të hapura.

Panovski shtoi se ata që i respektojnë masat deri më tani, edhe më shumë do të vuajnë me këtë mas.

“Masa të mbahen maska jashtë nuk ka asnjë efekt edhe nëse respektohet. Kjo masë mund qytetarët ti detyron të mblidhen brenda që do të sjell edhe më shumë infektime, dhe me shumë mundësi që nga fillimi masa do të ketë kontraefekt. Masa për mbajtjen e maskave në hapsira të hapura nuk do të ketë efekt, vetëm do ti maltreton qytetarët”, potencoi Panovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Numrat e djeshëm janë për shkak të KSI-së, thonë nga VMRO-DPMNE

admin

Topalov i përgjigjet Gjeorgievskit: Të hap sytë e bashkëqytetarëve të tij

T E

3,1 miliard euro për investime kapitale në 4 vitet e ardhshme

Z H

Karakaçanov: Shkupi ta zbatojë marrëveshjen, elita politike në RMV, prodhim i antibullgarizmit jugosllav

E.E.

Dy vjet nga referendumi për Marrëveshjen e Prespës

E.E.

Mariçiq u takua me prokuroren Ruskovska

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...