Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

D-r.Trajanovski, drejtor i ri i Qendrës Urgjente

Shkup, 6 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë njofton se për drejtor të ri në Klinikën Universitare të Traumatologjisë, sëmundje ortopedike, anestezion, dhe shërim intensiv dhe Qendër Urgjente është emëruar d-r.Aleksandar Trajanovski,transmeton Zhurnal.

Ai është i punësuar në Klinikën për sëmundje ortopedike pranë TOARILUC nga viti 2011. Ka diplomuar në vitin 2006 në fakultetin e medicinës pranë Universitetit Shën Kirili dhe Metodi në Shkup. Në vitin 2012 mbaron specializimin në ortopedi, ndërsa në vitin 2019 mbaron subspecializimin në traumatologji në të njejtin fakultet.

Drejtori i ri i TOARILUC d-r.Trajanovski është edukuar në Qendrën Klinike Universitare në Lublanë, dhe në spitalin Axhibadem në Samboll.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami pret në takim ambasadorin e OSBE-së, Klemens Koja

Bexhet Musliu

Sela: Ikja e Mijallkovit një skenar i Zaev për të fshehur dënimin e rastit “Mostra”

Bexhet Musliu

Çun Lajçi i reagon edhe me video, Grubit: Turp për ju me fëlliqë emrin tim!

Bexhet Musliu

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...