Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Dacia ndryshon logon

Sipas njoftimeve, Dacia po ndryshon edhe logon. Kompania rumune po ndryshon stilin e shkronjave të përdorura për të shtypur emrin e kompanisë dhe një logo e re po prezantohet paralelisht. Ky është një hap tjetër në përputhje me strategjinë e re të biznesit të vendosur në fillim të vitit, e cila ndryshon rrënjësisht markën dhe produktet e saj.

Lajmi i mirë është se Dacia po njofton se ata do të qëndrojnë besnikë ndaj rrënjëve të tyre, të cilat ata i përcaktojnë si thjeshtësi, vërtetësi dhe qëndrueshmëri me një çmim të drejtë.

Mbishkrimi i markës dhe vetë emblemës u krijuan nga ekipi i dizajnit të shtëpisë dhe ata duan të theksojnë stabilitetin dhe qëndrueshmërinë me të, raporton autocar.

Në emër, shkronjat D dhe C krijohen duke pasqyruar njëra-tjetrën, ndërsa forma gjeometrike e shkronjave tregon lëvizje mekanike. Në emblemë, shkronjat D dhe C janë të lidhura si lidhje zinxhirësh, duke theksuar më tej fuqinë e automjetit Dacia.

U zgjodh një hije e re, jeshile-kafe ose jeshile kaki, e ndjekur nga terrakota dhe rërë. Dhe së fundmi le të themi që makinat do të marrin ikonografi të re nga mesi i vitit të ardhshëm. Kështu që kemi mjaft kohë për tu mësuar.

Postime të ngjashme

Studimi: Veturat elektrike janë shumë më miqësore me mjedisin sesa motorët me djegie

D V

Ford Mustang E-Mach në Librin e Rekordeve Guinness

D V

Ford tërhoqi 775 mijë vetura për shkak të një problemi në timon

D V

Dorëzohet kopja e fundit e Bugatti Divos – çmimi kap shifrat e pesë milionë eurove

D V

Volkswagen Atlas Cross Sport GT me mbi 300 kuaj/fuqi

D V

Çmimet e gomave po rriten, ato së shpejti mund të jenë shumë më të shtrenjta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...