Agjencia Zhurnal.mk

Daçiç: Putini nuk do të lejojë dëbimin e serbëve nga Kosova

“Serbët e masakruar në qendrat e votimit e mbrojtën veriun e Kosovës. Në këtë mbrojtje, shteti i lartë i Serbisë, si dhe popullsia serbe në Kosovë, ka mbështetje të padiskutueshme nga Rusia dhe Presidenti Vladimir Putin, tha ministri i jashtëm” Ivica Daçiq.

Daçiç  tha se Serbia ka mbështetje absolute nga Rusia në mbrojtjen e interesave të saj në Kosovë.

“Në disa takime zyrtare dhe jozyrtare kjo mbështetje u konfirmua, gjithashtu kishte lëvizje konkrete nga Moska zyrtare që kontribuoi për serbët që mbijetonin në Kosovë” tha Ministri i Bashkëpunimit.

“Ata vazhdimisht më kanë siguruar se Rusia nuk do të lejojë Serbinë të pësojë dëm, dhe Presidenti Aleksandar Vuçiç ka dëgjuar shumë nga Putini vetë” tha Daçiq.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...