Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Daçiq: Prania e Trumpit do të ishte garantues i asaj që nënshkruhet

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi se negociatat midis Beogradit dhe Prishtinës në Shtëpinë e Bardhë pritet të finalizohen sot.

Sipas tij, prania e presidentit amerikan në nënshkrimin e dokumentit ekonomik do të ishte një garanci.

“U përfol se do të ishte Nënpresidenti Pence ose Presidenti Trump … Nëse është e suksesshme, Trump sigurisht që do të jetë i pranishëm gjatë nënshkrimit të marrëveshjes,” tha Daçiq për Prva TV, transmeton Klan Kosova.

Në ndërkohë që Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar pjesëmarrjen e presidentit amerikan, Donald Trump, në takimin mes Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Trump do të jetë pjesë e takimit në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes, në orën 11:00 me orë lokale, që në Kosovë i bie të zhvillohet takimi në ora 17:00, transmeton Klan Kosova.

Postime të ngjashme

Bajrami i reagon Muratit: Nëse je transparent publikoji edhe përfituesit e pakos nga Qeveria Kurti 1

S.B.

Armend Zemaj: Arben Vitia nuk ka ide si t’i siguroj vaksinat, po vepron me dyshim

S.B.

Për tre muaj 1 000 dhurues të gjakut më shumë

S.B.

93 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

S.B.

Hoxhaj thotë se do ta refuzonte ftesën e Kurtit në dialog: S’kam çka lypi në Bruksel

S.B.

Krasniqi flet për kompromise në dialog: Asociacioni mund të jetë në tavolinë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...