Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Daka pas përplasjeve në KQZ: Jemi kthyer në serialin Kasandra

Mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, sërish është zhvilluar me përplasje mes anëtarëve të Vetëvendosjes dhe kryetares së komisionit, Valdete Daka, transmeton Insajderi.

Kjo e fundit tha se ky institucion është shndërruar në serialin “Kasandra”.

“Faleminderit që më keni bërë kaq të fuqishme. Çdo mbledhje e kthyer në teatër. Jemi kthyer në serialin Kasandra, s’e di cili episod jemi. Ne mund të vazhdojmë të gjitha çështjet ligjore. E gjithë fushata juaj kundër meje është kthyer në personale sepse po iu pengon Valdete Daka”, ka thënë ajo.

Ndërsa, anëtari i VV-së, Sami Kurteshi ka thënë se ky institucion më nuk është makinë votimi, duke shtuar se Daka ka marrë vendime e vetme.

“Ju zonja kryesuese e keni mopolizuar këtë institucion. Keni marrë vendime e keni shkruar letra që nuk i ka miratuar KQZ-ja”, është shprehur Kurteshi.

Postime të ngjashme

Aksidenti me autobus: 26 persona lirohen nga spitali, 15 vazhdojnë trajtimin

D V

Shoferit të autobusit të aksidentuar në Kroaci, i caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditëve

D V

Aksidenti në Kroaci, avokati: Klienti nuk më tha se e kishte zënë gjumi, në mungesë të marrëveshjes nuk mund të ekstradohet në Kosovë

D V

Vozitjet e gjata që çojnë në vdekje

D V

Nesër në mbrëmje nisen për në Kosovë trupat e 10 personave të vdekur në aksidentin në Kroaci

D V

Sveçla: Shumica e të aksidentuarve duan të vijnë në Kosovë, një pjesë e tyre nga Kroacia duan të kthehen në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...