Auto

Dalin imazhet e reja të VW ID.4

Volkswagen javën e kaluar zbuloi zyrtarisht SUV-in e parë tërësisht elektrik ID.4 dhe prodhimi i të cilit tashmë ka filluar.

Një vit pas modelit elektrik ID.3, një model tjetër Volkswagen i konstruktuar ekskluzivisht ka filluar prodhimin, transmeton Telegrafi.

Volkswagen ID.4 pritet të fillojë shitjet në fillim të vitit 2021.

Në Gjermani, ID.4 1 do të jetë në dispozicion nga një çmim fillestar prej 49,950 euro, por shkon deri në 59,950 euro.

Postime të ngjashme

Honda Jazz një veturë “e prodhuar për pensionistët” – e bën jetën më të thjeshtë

S.B.

Volkswagen do të ndalojë prodhimin e Passat edhe në Evropë

S.B.

BMW prezanton modelin e ri M5 sportiv

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...