Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dalin pamjet, momenti kur vrasësi i shqiptares në Itali largohet me duar në xhepa

Personi që shfaqet në video është Alfred Kipe, një shqiptar 42-vjeçar, me banim në Milano, dhe filmimi është realizuar nga një shofer, pikërisht afër vendit ku të dielën u gjet e masakruar me thikë 47-vjeçarja shqiptare, Luljeta Heshta, shkruan CNNa2.

Hetuesit italianë dyshojnë se autori i vrasjes është pikërisht Kipe, i cili bashkëjetonte prej të paktën 20 vitesh me Heshtën. Videoja, ku shfaqet 42-vjeçari që ecën me duar në xhepa, po analizohet nga ekspertët, ndërsa dëshmitarët konfirmojnë se e kishin parë Kipen në rrugë, me një qetësi sikur të mos kishte ndodhur asgjë, ndërsa gjatë rrëfimit në polici ai nuk e pranoi krimin.

Shkaqet e vrasjes me 5 goditje thike ende mbeten të paqarta, por hetimet janë përqendruar tek xhelozia dhe tek marrëdhënia ekonomike mes tyre, pasi dyshohet se 47-vjeçarja ishte prostitutë në Milano.

Postime të ngjashme

Gjermania ndryshon rregullat për shqiptarët: Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

D V

Rama: Angazhimi i ushtrisë për shuarjen e zjarreve, meriton respekt e inkurajim

D V

Vlora 7 ditë luftë me flakët, drejtori i zjarrfikëseve: Me mbështetje të fortë ajrore do ia dalim!

D V

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, për herë të parë vizitoi Shqipërinë si turist në 1997

D V

“Para 31 gushtit hapim tunelin e 5″/ Balluku: Brenda vjeshtës lidhet Sauku me Maternitetin e ri!

D V

Rindërtimi në Vaqarr, Rama: Shëmbëlltyrë kuptimplotë e solidaritetit shqiptar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...