Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dalin pamjet/Përparim Ademi shkon të vrasë dy motrat dhe largohet i qetë (Video)

Tiranë, 4 janar – Janë publikuar në emisionin Uniko të gazetarit Spartak Koka momentet kur 59-vjeçari Përparim Ademi ka hyrë në banesën e dy motrave Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, dhe pasi i ka vrarë dhe largohet qetësisht.

Sqarojmë se orari i kamerave të sigurisë ka pasaktësi me 1 orë pasi ndodhi ngjarja.

Ora shënon 10:06 minuta kur Përparim Ademi shfaqet në një prej kamerave rreth 50 metra larg pallatit ku banonin motrat. I veshur me xhup ngjyrë blu dhe me pantallona të zeza, ai ecën qetësisht.

Sikurse duket në pamje, 59-vjeçari ka shkuar me biçikletë. Pranë tij ishte dhe një djalë i ri i cili po e shoqëronte, që sipas informacioneve, është nipi i tij.

Përparim Ademi ka shkuar i armatosur me kallashnikov, të cilin e kishte fshehur në një çantë. Në hyrje të pallatit, ai ka lënë biçikletën e tij.

Kur ka mbërritur përpara derës së banesës ku jetonin Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi,

Përparim Ademi është përballur me dy motrat. Në këtë moment, pa u futur ende brenda apartamentit, 59-vjeçari ka shkrepur armën. Dhe kjo vërtetohet nga shenja e plumbit që ka mbetur në derën kryesore të banesës.

Pasi ka hyrë në brenda banesës, Përparim Ademi qëlloi me breshëri kallashnikovi dy motrat, Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat mbetën të vdekura në vend.

13 minuta më vonë, Përparim Ademi largohet me gjakftohtësi nga e njëjta rrugë. Ai përshkon të njëjtin itinerar, por kësaj radhe pa biçikletë. Nëse do t’i rikthehemi sërish pamjeve të para, do të vëmë re se goma e parë e biçikletës ishte e shfryrë.

Me njërën dorë në xhep, Përparim Ademi është filmuar duke u arratisur nga vendngjarja. Rreth 1 orë më vonë, ai u arrestua nga policia pranë shkollës “Vasil Shanto”.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë që tronditi kryeqytetin ndodhi më 31 Dhjetor 2020.

Postime të ngjashme

Nxirren trupat e pajetë të dy viktimave nga zjarri në Berat

S.B.

Lëndohet rëndë 28-vjeçari pasi u shtyp nga vetura ne rrugën Tetovë-f.Trebosh

S.B.

Arrestohet një person në Ferizaj, sulmoi seksualisht një femër

S.B.

Sekuestrohen 14 kilogramë hashash në Deve Bair, arrestohet një shtetas i Shqipërisë

S.B.

Ndërpritet një dasmë me 80 mysafirë në Tetovë, mbyllet restoranti

S.B.

Zjarri në Berat/ Konfirmohet viktima e parë. I afërmi: Kur erdhëm gjithçka ishte në flakë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...