Agjencia Zhurnal.mk

Dalin pozitiv edhe 6 pacient, shkon në 76 numri i të infektuarve me koronavirus

Shkup, 20 mars – Edhe gjashtë persona tjerë janë diagnostikuar me koronavirus këtë pasdite. Kështu, numri i përgjithshëm i pacientëve me koronavirus pozitivë të regjistruar në Maqedoninë e Veriut shkon në 76.

Gjatë ditës, janë konfirmuar pozitiv me virusun korona edhe dy bashkëshortët nga Kavadari, dhe një burrë tjetër nga Kavadari është në proces testimi i cili nuk ka asnjë lidhje me dy rastet tjera.

Deri më tani janë regjistruar pacientë pozitiv me COVID-19, nga Shkupi, Dibra, Gostivari, Ohri, Shtipi dhe Kavadari.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...