Agjencia Zhurnal.mk

Dalin shifrat e koronavirusit në Itali, 6 viktima dhe 289 raste të reja në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar 289 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total të infeksioneve që nga fillimi i epidemisë në 246.777.

Po ashtu gjashtë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e viktimave në 35.112.

Në vendin fqinjë, vetëm dy rajone, Umbria dhe Basilicata nuk kanë regjistruar raste të reja pozitive.

Rajonet që regjistruan më shumë pozitive raste janë Lombarida me 46 raste, pasuar nga Veneto me 42, Lazio me 34, Emilia Romagna 28 dhe Campania 19.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!