Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dalip Jahja emërohet drejtor në Klinikën Ortopedike

Zhurnal Ads

Shkup, 19 tetor – Ministria e Shëndetësisë njofton se dr. Dalip Jahja është emëruar drejtor i Klinikës Ortopedike në Shkup. Ndryshe, emërimi i Jahjas në këtë pozitë vjen pas dorëheqjes së dr.Viktor Kamnar.

Paraprakisht Dr. Viktor Kamnar ka dhënë dorëheqje nga funksioni drejtor i Klinikës Ortopedike në Shkup.

“Jap dorëheqje nga pozita e drejtorit, do të vazhdojë të punoj në Klinikë dhe të mbaj ligjërata në Fakultetin e Mjekësisë”, deklaroi Kamnar për SDK.

Ai mëngjesin e sotëm ka informuar kolegët se dorëheqja vjen për shkaqe personale. Kamnar ka qenë drejtor në këtë Klinikë për tre vite.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zaev: E vendosëm shtetin në rrugë të drejtë, tani hapërojmë në rrugën evropiane

Z H

Rritjet e numrit të të infektuarve, anulohet përkohësisht futbolli në Maqedoninë e Veriut

E.E.

Mariçiq: Grup pune për zbatimin e Ligjit për gjuhët në gjyqësor

T E

Nuk hapen kufijtë me vendet tjera fqinje, nëse nuk ndryshon numri i të të infektuarve

T E

“Dhuna në Qendër”: 1 vjet e gjysmë burg për Gruevskin, ndërsa dënim me kusht për Janakieskin

Z H

Ali Ahmeti uron presidentin e ri amerikan Xho Bajden dhe falënderon presidentin Tramp

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...