Agjencia Zhurnal.mk

Dallgët e nxjerrin në rërë “krijesën e rrallë” – bëhet fjalë për një peshk gjigant

Një krijesë e rrallë është nxjerrë në rërë nga dallgët në një plazh në Australi, duke bërë që pushuesit të pyesin veten se çfarë është.

Kjo “bishë” është e njohur ndryshe si peshku i diellit që jeton nëpër oqeane, dhe që duket se ka ngordhur dhe dallgët e kanë nxjerrë në një plazh në Victoria, transmeton Telegrafi.

Ishte Cath Rampton dhe bashkëshorti i saj Tom që të dy veterinerë më profesion, mbetën të shokuar kur hasën në këtë peshk gjigant për të cilin dyshja nuk kishin dëgjuar kurrë më parë.

Rampton tha për Daily Mail Australia, se peshku ishte afro dy metra i gjatë i gjerë dhe i lartë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!