Damian Gjiknuri: Partia Socialiste do ta ketë të shtrirë dorën e bashkëpunimit me opozitën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste i sapo zgjedhur, Damian Gjiknuri ka reaguar pas seancës së kësaj të premte ku falënderon të gjithë mbështetësit e PS-së.

 

Gjiknuri përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar sukses për të gjithë anëtarët e Kuvendit të ri dhe ka bërë me dije se Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste do të luajë rolin e çmueshëm për të çuar përpara proceset e rëndësishme legjislative, duke mbrojtur interesat e të gjithë qytetarëve shqiptarë.

Gjithashtu ai është shprehur se Partia Socialiste do ta ketë të shtrirë dorën e bashkëpunimit me opozitën në funksion të së ardhmes europiane të Shqipërisë

“Falenderim i përzemërt për 768,134 anëtarët, simpatizantët e mbështetësit që me votën e tyre i dhanë Partisë Socialiste dhe Edi Ramës shumicën e nevojshme dhe besimin për të udhëhequr Shqipërinë në 4 vitet e ardhshme.

Duke i uruar sukses Kuvendit të ri, shpreh besimin e plotë se me punën e tij, Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste do të luajë rolin e çmueshëm për të çuar përpara proceset e rëndësishme legjislative, duke mbrojtur interesat e të gjithë qytetarëve shqiptarë.

Partia Socialiste do ta ketë të shtrirë dorën e bashkëpunimit me opozitën në funksion të së ardhmes europiane të Shqipërisë”, shkruan Gjiknuri.

Related posts

Edi Rama: Angela Merkel do t’i mungojë rajonit të Ballkanit Perëndimor

N E

Lulzim Basha: Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes një fillim i mbarë

N E

Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit: Mirësi, mirëkuptim, paqe dhe dashuri në familjet tuaja dhe mes njëri-tjetrit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com