Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Damjan Mançevski jep dorëheqje nga posti i deputetit, do të emërohet sekretar gjeneral i Qeverisë

Shkup, 22 shtator – Zhurnal.mk – Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot sapo filloi seanca e Kuvendit për zgjedhjen dhe votimin e zv.ministrave, dha pauzë përshkak se deputeti Damjan Mançevski nga LSDM dha dorëheqje nga funksioni deputet, informon Zhurnal.

Kuvendi tani duhet të presë që KSHZ të konfirmojë deputetin e ardhshëm cili duhet të zëvendësojë Mançevskin.

Pas kësaj, për rarpotin e KSHZ-së do të duhet të mbajë mbledhje Komisioni për çështje të mandateve dhe imuniteteve, që të mund të vazhdojë seanca plenare.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

UNT-ja promovoi gjashtë libra shkencorë si dhe revistën studentore “UNTstudenti” në bashkëpunim me QBSB-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...