Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Danaillovski: Të rritet numri i transportit publik, dhe të rregullohet numri i udhëtarëve që hyjnë

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Koronavirusi u përhap edhe më shumë në Maqedoninë Lindore, thotë epidemiologu Dragan Danaillovski në studio 10 në Tv 24 dhe shprehu shqetësimin e tij për gjithë situatën që po ndodhë me transportin publik, transmeton Zhurnal.

“Nëse krahasojmë sa të rinjë shoqërohen në mbrëmje, po zbatohet pa masa për mbrojtje dhe nëse krahasojmë sa persona shkojnë në punë me transport publik, shohim persona që shtyhen si sardina, transporti publik është e dyta, nëse jo e para në rang për nga rizik faktoret për atë se çfarë po na ndodhë me krizën e pandemisë. Është koha që të rritet numri i autobusëve, dhe të rregullohet numri i udhëtarëve që hyjnë”, thotë Danaillovski.

Postime të ngjashme

Kuvendi po shqyrton disa ligje, votimi është caktuar për më 9 mars

Z H

Afat edhe pesë vite për legalizim të ndërtimeve të egra

Z H

721 raste të reja me Covid, vdesin 9 pacientë

Z H

“Procedura për zgjedhje të kandidatëve për kryetarë të komunave niset nga anketa”

Z H

Besimi: Interesi për eurobondin 2,3 herë më i madh, që tregon se jemi tërheqës për investuesit

Z H

Carovska: Koncepti i ri nënkupton standard të ri dhe cilësi të re në arsim dhe infrastrukturë më të mirë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...