Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Danillovski: Kuvendi sa më shpejt t’i miratojë masat kufizuese

Shkup, 24 tetor – Epidemiologu Dragan Danillovski ju bëri thirrje deputetëve që sa më shpejt ta bëjnë Kuvendin funksional dhe në kohë të votohen ndryshimet në Ligjin për mbrojtjen e popullatës nga sëmundjet infektuese që parashohin të hynë në fuqi masat kufizuese që parandalojnë përhapjen e coronavirusit.

Ai shtoi se ora policore eventuale apo karantina si ajo gjatë festave të pashkëve nuk do ta kenë efektin e nevojshëm nëse nuk praktikohen masat që Qeveria i dërgon në Kuvend.

“Kufizimi të tilla mund të përsëriten kohë pas kohe, dhe për këtë shkak ju bëj apel që procedura kuvendare të përfundojë sa më shpejt për shkak se është në interes të secilit”, tha profesori Danillovski.

Postime të ngjashme

A duhet të agjërojë një i prekur nga Covid-19 me simptome të lehta?

R Zh

Analizë/ Qytetarët nuk po munden të sigurojnë as produktet ushqimore bazë

Z H

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti uron muajin e Ramazanit

R Zh

Teuta Arifi prezanton punimet për shtegun e biçikletave në qendër të qytetit (FOTO)

R Zh

Radev: Nuk kam ndërmend të shtyjë thirrjen e sapozgjedhur të Asamblesë së 45-të Kombëtare

R Zh

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...