Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Danillovski: Nevojitet karantinë gjatë fundjavës

Shkup, 3 mars, Zhurnal.mk – Nevojitet karantinë e fundjavës që punonjësit shëndetësorë të pushojnë, thotë epidemiologu Dragan Danillovski për “Kanal5″.

Ai beson se duhet të futen masa shtesë kufizuese. Ai thotë se kulmi i valës së tretë mund të pritet në dy javë, rreth mesit të prillit.

Ai mendon se ora policore nga ora 22:00 dha rezultate, sepse pa atë kush e di se sa njerëz do të infektoheshin dhe vdisnin. Danillovski tha se populli ynë jeton jo shëndetshëm dhe kjo është arsyeja pse Covid-19 merr kaq shumë viktima.

“Ata mbyllen në bare, në takime në shtëpi, në dyqanet e basteve. Nuk lëvizin jashtë në ajër të pastër. Shumica e tyre janë pirës të duhanit, ata ushqehen në mënyrë jo të shëndetshme dhe këta janë faktorë që kontribuojnë që sëmundjet të kenë një pamje më të rëndë”, thotë Danilovski.

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...