Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Danimarka i mbyll kufijtë për udhëtarët e të gjitha vendeve

Danimarka do të vendosë ndalesë për hyrje për udhëtarët nga e gjithë bota, në mënyrë që të kufizojë përhapjen e koronavirusit, përveç në raste të justifikuara dhe me test negativ jo më të vjetër se 24 orë, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme, Jepe Kofod.

Rastet e justifikuara janë ato në të cilat një person punon ose ka një familje në Danimarkë, raporton Si-En-En.

Duke filluar nga nesër, autoritetet daneze i këshillojnë gjithashtu qytetarët të shmangin udhëtimet jashtë vendit.

Sipas rregulloreve të reja, shtetasit danezë që janë infektuar jashtë nuk do të kenë mundësi të kthehen në vendin e tyre me aeroplan.

Kufizimet e reja do të qëndrojnë në fuqi deri më 17 janar.

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...