Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Darmian kryen vizitat mjekësore te Interi, gati zyrtarizimi

Matteo Darmian mund të konsiderohet përfundimisht lojtar i Interit.

Mbrojtësi përshëndet Parmën, pasi ka programuar vizitat mjekësore me zikaltrit, për t’u vënë nën urdhrat e Antonio Contes.

Darmian, në mëngjes, shkoi në klinikën “Humanitas”, në Rozzano, për të kryer testet, një hap i domosdoshëm që i paraprin nënshkrimit të kontratës dhe njoftimit zyrtar.

Blerja e “jolly”-t të fazës mbrojtëse (ish-lojtar i Torinos dhe Manchester United) është kryer për të mbushur vendin e lënë bosh nga Dalbert, i cili do të zyrtarizohet sot nga Rennes, në Francë.

Transferimi i Darmian tek Interi duhet t’u sigurojë arkave të Parmës pak më shumë se 2 milionë euro, ndërsa lojtari do të firmosë me zikaltrit deri në viti 2024.

Postime të ngjashme

Ronaldo shpallet lojtar i ndeshjes, Hungari – Portugali

Dafina Vidishiqi

Ronaldo shkëlqen me dy gola, Portugalia mposht Hungarinë në “Puskas Arena”

Dafina Vidishiqi

Francë – Gjermani, formacionet zyrtare

Dafina Vidishiqi

Arsenali e ka refuzuar ofertën e Romës për Xhakën

Dafina Vidishiqi

UEFA refuzon ankesën e Greqisë për shkurtesën “MKD” dhe “FFM”

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...