Agjencia Zhurnal.mk

“DASH pezulloi vizat”. Ambasada Amerikane në Tiranë njoftim: Ofrojmë shërbime vetëm në raste emergjencash

Departamenti Amerikan i Shtetit njofton se ka pezulluar shërbimet rutinë të vizave në të gjitha Ambasadat dhe Konsullatat Amerikane.

Lajmi është njoftuar përmes një postimi në facebook, ku njoftohet se Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ofron vetëm shërbime në raste emergjencash

Postimi i plotë:

🇦🇱 | Në përgjigje të sfidave mbarë botërore lidhur me pandeminë COVID-19, Departamenti i Shtetit pezulloi shërbimet rutinë të vizave në të gjitha Ambasadat dhe Konsullatat Amerikane duke filluar nga data 20 mars 2020. Ambasadat dhe Konsullatat kanë anulluar të gjitha takimet rutinë të vizave dhe shërbimeve për qytetarët amerikanë. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ofron vetëm shërbime në raste emergjencash.

🇦🇱 | Në përgjigje të sfidave mbarë botërore lidhur me pandeminë COVID-19, Departamenti i Shtetit pezulloi shërbimet…

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Thursday, April 23, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...