Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Dashuria nuk vdes kurrë! Me trëndafil në dorë, MOMENTI kur Pavlina Mani i thotë “lamtumirë” Piro Manit, pranë i qëndon e bija, ceremonia në SHBA

SHBA– Dalin pamjet e para nga ceremonia e lamtumirës ndaj mjeshtrit të madh të Teatrit dhe Kinematografisë shqiptare, Piro Manit. Fotoja është shprehur disa ditë më parë, në momentin kur familja i ka dhënë lamtumirën e fundit, “kolosit” të artit në Shqipëri.

Pranë tij, për herë të fundit, është bashkëshortja e tij, aktorja e njohur Pavlina Mani, e cila me lot në sy i vendos lule mbi arkëmort. Pranë saj është e bija Jola dhe familjarë të tjerë, edhe pse në kushte të pandemisë së koronavirusit.Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook.

Aktori dhe regjisori Piro Mani, një prej “korifenjtë” e kinematografisë shqiptare ka ndërruar jetë disa ditë më parë në moshën 89-vjeçare në Amerikë, atje ku jetonte prej vitesh me familjen.

Postime të ngjashme

Bob Dylan do promovojë koncertin e tij të parë online, “Shadow Kingdom”

Lea Muslija

Regjisori shqiptar rrëmben çmim në SHBA

Lea Muslija

Koment Vjosa shokë, Vjosa o lum i bekuar. A do të bëhet park nacional, Vjosa jonë e bukur?

Lea Muslija

Çmimi i “Clarës me mustaqe” në festivalin botëror – shpresë e inspirim

Lea Muslija

Animacioni i parë kosovar nderohet me çmimin ‘City of Annecy’ në festivalin ndërkombëtar të filmit të animuar Annecy

Dafina Vidishiqi

Pishina e Kleopatrës dhe Mark Antonios

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...