Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Daut Haradinaj, Muharrem Hasani, Ekrem Dardhishta, për 21 vite rresht bashkë

Shkup, 13 shtator, Zhurnal.mk – Deputeti i AAK-së dhe ish luftëtarë i UÇK-së Daut Haradinaj ka takuar bashkëluftëtarët e tij nga Shkupi, Ekrem Dardhishta dhe Muharem Hasanin me të cilët së bashku kanë pirë dhe kafe në Prishitinë/Kosovë, gjë që tregon se miqësia e tyre vazhdon dhe nuk është ndërprerë asnjëherë sin ë luftë ashtu edhe në paqe, shkruan Zhurnal.mk.

Bashkëluftëtarët si thotë ai, janë takuar pas shumë kohës dhe së bashku në Prishtinë kanë diskutuar mbi tema të ndryshme krahas kafesë që e kanë pirë së bashku për të vazhduar idealin e njejtë si për 21 vite rresht që nuk është shuar ky ideal.

“Edhe pas 21 vitesh e njejta ndjenjë t’i takoj bashkëluftëtarët e Shkupit”, kështu ka shkruar Haradinaj në postimin të cilin e ka shpërndarjë në rrjetet sociale.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...