Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Daut Haradinaj: PDK-ja ia ka borxh Ramushit votën për president

Prishtinë, 20 nëntor – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk sheh opsion tjetër për postin e presidentit, përveç Ramush Haradinaj. Kështu deklaroi shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, në emisionin Argument Plus të RTV21.Ai bëri të ditur se AAK ka marrë mbështetjen e një numri të konsiderueshëm deputetësh, ndërsa theksoi se PDK-ja ia ka borxh votën për postin e Presidentit.

Haradinaj foli edhe për mundësinë e zgjerimit të koalicionit qeverisës teksa i bëri thirrje publike PDK-së që t’i bashkohet koalicionit.

Kujtojmë se pas konfirmimit të aktakuzës së Hashim Thaçit nga Gjykata Speciale, ai ka dhënë dorëheqje nga pozita e presidentit. Aktualisht ushtruese e detyrë së presidentit është kryeparlamentarja Vjosa Osmani.

Osmani aktualisht është e infektuar me COVID-19.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...