Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Debat onlajn për “Përforcimin e rezistencës ndaj krimit të organizuar në Ballkanin Perëndimor”

Shkup, 31 mars- Zhurnal.mk – Përfaqësuesit e organizatave joqeveritare nga rajoni, në mesin e të cilave dhe të Eurothink Shkup, do të marrin pjesë në konferencën e sotme onlajn me temë “Përforcimi i rezistencës ndaj krimit të organizuar në Ballkanin Perëndimor”.

Ngjarja është në organizim të Qendrës së Beogradit për politikë të sigurisë.

Në këtë ngjarje do të prezentohen dy raporte për atë se si qeveritë e Ballkanit Perëndimor luftojnë kundër krimit të organizuar dhe si organizatat qytetare mund të kontribuojnë, gjegjësisht më pas do të hapet debat me përfaqësues të sektorit civil nga vendet e Ballkanit Perëndimor.

Postime të ngjashme

Qytetarët e vaksinuar të Maqedonisë së Veriut do të mund të udhëtojnë në Gjermani

Dafina Vidishiqi

Mariçiq: Kroacia mbështet nisjen e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...