Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Debat “Regjistrimi është statistikë, jo politikë”

Shkup, 4 mars – Zhurnal.mk – CIVIL sot në Shtip do të organizojë panel diskutimin “Regjistrimi: Statistikë, jo politikë”.

“Në fokus të panel diskutimit është nevoja që të ndahet politika nga statistika, sepse regjistrimi I tillë edhe është – operacion statistikor, e jo poligon për përllogaritje etno-politike. Për opinionin është me rëndësi të dëgjohen qëndrimet edhe të pjesëmarrësve të Shtipit në panel diskutim, të cilëve, mes tjerash, do t’u japim hapësirë të ndajnë edhe disa informata bazë për rrjedhën e përgatitjeve të regjistrimit, si dhe rëndësinë e tij për zhvillimin e komunave, ekonomisë, dhe ndërtimin e politikave dhe praktikave në nivel lokal dhe nacional”, theksojnë nga CIVIL.

Në pajtim me masat për mbrojtje nga Kovid-19, panel diskutimi do të mbahet pa publikë, por do të transmetohet drejtpërdrejtë në faqen e ideo përmbajtje të posaçme do të publikohen edhe në kanalin e CIVIL-it në YouTube.

Postime të ngjashme

Carovska: Me ligjin e ri për tekstet shkollore arrijmë në vendet me arsim cilësor

R Zh

IRI: Antisemitizmi ka potencial të rritet në vend dhe rajon

R Zh

Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të

R Zh

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

R Zh

MPJ prezantoi katër këshilltarët ekonomikë, do të vendosen në Varshavë, Mynih, Ankara dhe Abu Dabi

R Zh

Muça: Shkupi do të lulëzojë me gjelbërim! (FOTO)

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...