Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Debati për nënkryetarët e Kuvendit, nuk ka dakordësi mes partive, shtyhet seanca

Shkup, 30 shtator – Kuvendi debaton për nënkryetarët. Ligji parashikon 5, aq do të zgjedhim, sqaron kryeparlamentari Xhaferi. VMRO thotë se nuk duhen aq shumë nënkryeparlamentarë.

Nga ASH – Alternativa thonë se nuk ka rëndësi sa do të jetë numri, me rëndësi njëri vend t’u takojë atyre.

Kryeparlamentari Xhaferi akuzoi deputetët se po bëjnë fushatë në seancë dhe ndërpreu seancën pa caktuar vazhdim. U kërkon partive të daordohen një herë e mirë.

Postime të ngjashme

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

UNT-ja promovoi gjashtë libra shkencorë si dhe revistën studentore “UNTstudenti” në bashkëpunim me QBSB-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...