Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dëbora zbardh Kukësin dhe Pukën

Dëbora ka zbardhur zonën verilindore të Shqipërisë.  Pres mbrëmjes së djeshme deri sot në mëngjes flokët e dëborës kanë zbardhur rrugët në Bashkinë Kukës dhe Pukë.

Dëbora në Kukës

Reshjet e dëborës kanë qenë me intensitet të ulët dhe shtresa e saj ka arritur deri në 15 centimetra.

Dëbora në Pukë

Dëbora ka mbuluar jo vetëm malet e fshatrat, por edhe qytetin e Kukësit dhe Pukës. Deri tani nuk raportohet për probleme në qarkullim pasi rrugët janë hapur nga borëpastrueset. Gjithashtu është hedhur dhe kripë në rrugë që të mos krijohen shtresa akulli.

Dëbora në Pukë

Në orët e para të mëngjesit reshjet kanë përfunduar dhe tashmë situata paraqitet e qetë. Në pjesë të ndryshme të Kukësit dëbora ka filluar të shkrijë.

Emergjencat Civile njoftojnë se nuk ka pasur probleme në transport dhe nuk ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike.

Postime të ngjashme

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

Senatori amerikan nderon imamin shqiptar në Nju Jork

T E

Covid shuan familjen Cara, ndërron jetën babai, nëna dhe djali i vetëm

T E

Kush është studentja 22 -vjeçare që vdiq nga Covid 19

T E

Di Maio: Vendet skeptike të hedhin poshtë paragjykimet, duhet të nisë procesi i zgjerimit me Ballkanin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...