Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Dëbora zbardh veriun e Italisë, probleme me qarkullimin në disa zona

Milano dhe e gjithë Lombardia janë zgjuar të pushtuara nga reshje të mëdha bore, ku në disa zona ajo arriti trashësinë 20 cm.

Probleme janë shënuar në zonat rurale për shkak të bllokimit të rrugëve dhe rënies së shumë pemëve për shkak të peshës së borës.

Mjetet për hapjen e rrugëve dhe shpërndarjes së kripës janë në veprim nga agimi në Valtellina dhe Valchiavenna, të goditura nga një valë e fortë e motit të keq me reshje të mëdha dëbore.

Disa kalime alpine janë të mbyllura ose mund të kalohen vetëm me zinxhirë të montuar.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...