Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dëbora ‘zhduk’ makinat në Qafë Thanë

Qafë Thanë, 14 shkurt – Trashësia e dëborës në zonën e Qafë Thanës ka bërë që makina të ‘zhduken’. Në fotot e publikuar nga Top-Channel, shihet që dëbora ka mbërritur mbi xhamat e mjeteve, ndërkohë që nuk dihet nëse brenda këtyre makinave, ka njerëz.

Prej tetë orësh, dhjetëra qytetarë janë të bllokuar në Qafë Thanë. Herë pas herë në dalje për mediat, ministrja Belinda Balluku ka deklaruar se borëpastrueset po punojnë për të liruar rrugn, por deri më tani asgjë e tillë nuk bëhet e ditur.

Postime të ngjashme

Aleanca për Shqiptarët: Fton Qeverinë të jenë më të përgjegjshëm në parandalimin e rreziqeve nga zjarret

D V

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...