Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Deklarata e Bashës për vaksinën, reagon Kryeministria: Lulzim, kur ti fle, Rama punon. Mos bëj politikë me shëndetin

Pas deklaratës së kreut të PD-së Lulzim Basha se Rama premtoi shumë dhe do sjellë shumë pak vaksina në Shqipëri, ka reaguar Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga.

Fuga, me anë të një statusi në “Twitter” shprehet se ndërsa Basha fle, Rama punon.

Ai shton se vendet fqinje kanë bërë vetëm 5 mijë vaksina ndaj Covid, duke shtuar se lideri demokrat duhet të mos bëjë politikë me shëndetin e njerëzve.

Postimi i Drejtorit të Komunikiimit në Kryeministri, Endri Fuga:

Zoti Lulzim kur ti fle Edi Rama vazhdon punon, kurse ti edhe kur punon fle! Maqedonia e Veriut, Mali Zi, Kosova s’kanë siguruar ende asgje, ndërsa Serbia e nisi me vetëm 5 mijë doza! Fli zoti Lulzim dhe mos bëj politikë me shëndetin e me vaksinën në gjumë! #ShqipëriaBuzëqesh

Postime të ngjashme

Pse e skualifikuan? Mjeku Kosova: Tritani më mban inat për tenderin “që nuk mbylla sytë”. Ruli për vjedhjen e njeriut të tij

T E

Qëllohet me armë zjarri drejt një makine në Tiranë

T E

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...