Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Del në shitje shtëpia luksoze e Whitney Houston, me një çmim shumë të lirë

Shtëpia e dikurshme e Bobbi Kristina – ku vdiq tragjikisht nga një mbidozë e drogës në vaskën e saj, është për shitje në Georgia…dhe historia mund të shpjegojë pse çmimi tashmë ka rënë.

Shtëpia e bollshme e qytetit në Alpharetta ishte më parë në pronësi të nënës së Bobbi-t, këngëtares së famshme Whitney Houston, dhe pavarësisht nga e kaluara e saj makabre…është në të vërtetë mjaft e bukur.

2,600 metra katrorë, dhoma të gjumit me tre shtretër dhe katër banjo, një dhomë të mrekullueshme, një kuzhinë të shijshme, një suitë të madhe master me një oxhak dhe dy suita mysafirësh me banjë private.

Sigurisht, shtëpia gjithashtu vjen me historinë themelore të incidentit tragjik të 31 janarit 2015…kur Bobbi u gjet me fytyrë poshtë në një vaskë nga i dashuri i saj, Nick Gordon.

Më pas, ajo u dërgua në rehabilitim, ku vdiq gati gjashtë muaj më vonë, më 26 korrik.

Gordon u gjet përgjegjës civili për vdekjen e saj në nëntor të vitit 2016, dhe megjithëse policët e hetuan atë në lidhje me vdekjen e saj për vite me radhë … ai kurrë nuk u akuzua. Gordon vdiq nga mbidoza e heroinës në fillim të vitit 2020.

E gjithë kjo mund të shpjegojë pse shtëpia nuk ka arritur të tërheqë asnjë blerës deri më tani. Kayce Davidson, agjenti i pasurive të patundshme me listën, na tregon se shtëpia e qytetit doli në treg tri javë më parë … por ata kohët e fundit e zbritën çmimin nga 10 mijë dollarë në 599,000 dollarë.

Postime të ngjashme

Ku është Blerina e saktë e lajmeve?

T E

“Unë jam këngëtarja dhe arkitektja më e suksesshme”, Tayna tregon afirmimet që mbante në dhomë para se të bëhej e famshme

S.B.

“Square” blen shumicën e aksioneve të “Tidal”, Jay-Z vihet në Bordin e drejtorëve

S.B.

Adele ndahet zyrtarisht nga ish-bashkëshorti Simon Konecki, pas dy vitesh procedura gjyqësore

S.B.

I dashuri i deritanishëm i Rita Orës, Romain Gavras konfirmon se është ndarë nga këngëtarja

S.B.

Çmenduria e Ibrahimovicit në “Sanremo”, suedezi udhëtoi 60 kilometra me motorin e një tifozi të Milanit për të arritur në festival pasi ngeci në trafik

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...