Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Del Piero: Dybala nuk luan për shkak të gjendjes fizike

Ikona e Juventusit, Alessandro Del Piero, beson se Paulo Dybala nuk starton për Bianconerët për shkak të formës së tij fizike dhe e ka paralajmëruar Andrea Pirlon për të ardhmen e tij.

“Nuk kam biseduar me Andrean drejtpërdrejt”, ka nisur Del Piero bisedën e tij me Sky Sport, pas fitores së Zonjës së Vjetër kundër Dynamo Kievit (2-0) në Ligën e Kampionëve.

“Nëse Andrea do të jetë në gjendje të mbetet aty (në Ligën e Kampionëve) dhe të kualifikohet për fazën e 1/8 së finales dhe të jetë konkurrent për Scudetto, atëherë do të jetë bërë punë të jashtëzakonshme. Përndryshe, do të hidhen dyshime”.

“Megjithatë, tash nuk është koha e duhur për të folur për këtë çështje, duhet të shohim se çfarë do të ndodhë pas disa javës apo muajsh”.

“Sipas mendimit tim, Dybala nuk luan për shkak të formës së tij fizike”, ka thënë Del Piero duke iu referuar situatës së fundit të krijuar me sulmuesin argjentinas.

Postime të ngjashme

Cristiano Ronaldo thyen rregullat e Covid-19, bën gjithçka për t’i dhuruar ditëlindje të paharrueshme Georginës (FOTO)

Z H

Shqipëria e Kosova sërish në të një njëjtin grup

Z H

Zyrtarizohet Ozan dhe ekipi i tij i trajnerëve te FC Shkupi

Z H

Matias Almeyda zgjidhet trajner i kombëtares së Kilit

Z H

NBA: Philadelphia mundi Lakers në “Fotofinish”

Z H

Milani merr vendim për Ibrën, pas përleshjes me Lukakun

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...