Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Delegacion i ish-anëtarëve të PE-së për vizitë virtuale në Maqedoninë e Veriut

Bruksel/Shkup, 3 tetor – Asociacioni i ish-anëtarëve të Parlamentit Evropian më 4 dhe 5 tetor do të organizojë vizitë virtuale në Maqedoninë e Veriut e që do të ketë për qëllim promovimin me dialogut konstruktiv dhe mbështetje të demokracisë parlamentare.

Delegacioni, që do të udhëhiqet nga kryetari i Asociacionit dhe ish-anëtari i PE-së, Hans Gert Potering, do të mbajë online takime me përfaqësues të lartë qeveritar, me përfaqësues nga Kuvend si dhe me përfaqësues të sektorit civil dhe studentë.

Ish-anëtarët e PE-së, pritet të kenë online takim me presidentin Stevo Pendarovskit, kreun e Kuvendit, Talat Xhaferi, ministrin MPJ- së, Bujar Osmani dhe me zëvedëskryeministrin për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov.

Delegacioni përbëhet nga 15 ish-anëtarë të Parlamenteit Evropian nga Gjermania, Italia, Franca, Britania e Madhe, Spanja, Greqia dhe Sllovenia.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...