Delegacioni nga R. e Turqisë në vizitë të Komunës së Studeniçanit

Shkup, 25 shtator – Me datë 24.09.2021 kryetari i Komunës së Studeniçanit z. Azem Sadiki mirëpriti një delegacion të nivelit të lartë shtetëror nga Turqia në përbërje: z.Ugur Ibrahim Altay – kryetar i Unionit Botëror të Komunave Turke (TDBB) njëherit edhe kryetar i qytetit Konja (Konya), z.Fahri Solak – sekretar gjeneral i TDBB-së, z. Mustafa Dundar – kryetar i komunës Osman Gazi (Bursa), z.Omer Arisoy – kryetar i Komunës Zejtinburnu Stamboll (Zeytinburnu), z.Mehmet Yasin Ozlu – kryetar i Komunës Bashiskele nga qyteti Koxhaeli (Kocaeli) të shoqëruar edhe nga zyrtarë tjerë nga pushteti lokal.

Related posts

Ahmeti – Lajçak: Ballkani meriton paqe dhe integrim

D V

Dërgohet ekip për shuarjen e zjarrit në Galiçicë

N E

Moraçanin: Kodi Zgjedhor favorizon katër partitë e mëdha

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More