“Delta” rrit infektimet me COVID në Greqi

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 1834 raste të reja me COVID-19 dhe 8 vi kt ima.

 

Krahasuar me të dielën sot kemi një rritje të rasteve, pasi dje ishin 1558 të infektuar, por kemi një ulje të numrit të viktimave, pasi sot janë shënuar 2 fatalitete më pak. 123 pacientë janë të intubuar në spitale në luftë me sëmundjen. Greqia në muajin e fundit ka shënuar një rritje të lartë të të infektuarve si pasojë e variantit “Delta” duke u detyruar që të marrë masa shtrënguese në zona të caktuara, si në ishullin e famshëm Mykonos.

Related posts

Mijëra persona protestojnë në Francë kundër pasaportës shëndetësore të COVID-19

D V

Zëdhënësi i talebanëve: 31 gushti, vija e kuqe për largimin e trupave ndërkombëtare

Redaksia

Hulumtim: Antitrupat e krijuar nga “Sinovac” mund të qëndrojnë vetëm 6 muaj

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More