Demiraj takon ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Mehaj

Ish ministri i Brendshëm Dritan Demiraj përmes një komunikimi ka bërë të ditur një takim të zhvilluar në Ministrinë e Mbrojtjes së Kosovës, me z. Armend Mehaj dhe stafin e tij.

 

Ardhjes ne Shqiperi absolutisht
nuk mund ti mungonte edhe vizita ne Kosovë.

Sot pata kenaqesine te bej nje takim vellazeror me Ministrin e Mbrojtjes se Kosoves z. Armend Mehaj dhe stafin e tij te ngushte.

Rritja e kapaciteteve operacionale, bashkepunimi i ngushte, koordinimi me i mire, shkembimi i ideve dhe eksperiencave ishte tema e bisedës së sotme me mikun tim z. Mehaj.

Ndihem shume krenar qe Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka nje lidership te shkelqyer, me ide dhe objektiva te qarta per sigurine jo vetem ne Kosove dhe rajon por per te kontribuar ne te ardhmen e afert ne operacione luftarake ne mbeshtetje te aleances dhe partneritet te ngushte me SHBA-te.

D.D. Prishtine”, shkruan Demiraj.

Related posts

Edi Rama e jetësoi formulën serbe: “Dy shtete – dy qëndrime”

D V

Kryeministri i Shqipërisë, Rama iu bën thirrje qytetarëve të vaksinohen: Deri tani mbi 1 milion e 350 mijë vaksinime të kryera

D V

Grupi për PD: Vendimet në Kuvendin Kombëtar anti-statutore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com