Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dëmtohet sistemi i transmetimit i OST-së, pa drita i gjithë jugu i Shqipërisë dhe Durrësi

Pas problemeve në linjtat e tensionit pranë Kasharit, Operatori i Sistemit të Transmetimit njofton se si pasojë e një avari në Sistemin e Transmetimit te OST, është ndërprerë furnizimi i nënstacioneve të OSSH-së në rajonin Durrësit dhe atë Jug-Perëndimor.

Për shkak të këtij problemi OST-ja njofton se kanë mbetur pa energji rajonet që furnizohen nga këto nënstacione: Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër, Sarandë, Përmet, Kavajë dhe Lushnjë.

OST-ja njofton se po kryhen veprime operative për rikthimin e furnizimit nga rrjeti i OST-së të nënstacioneve në këto zona.

Postime të ngjashme

Ministria e Shëndetësisë: 21 humbje jete dhe 851 raste të reja

T E

Rrëfehet 28-vjeçarja: U punësova në Tiranë në qendër masazhi, më shfrytëzuan për prostitutë

T E

Rama takon Kurtin në Tiranë

S.B.

SHBA, raport kritik për Shqipërinë/ Krimi i organizuar pastron para në Shqipëri dhe kontribuon në korrupsion

S.B.

Pakt PD-PS pas 25 prillit?! Basha jep përgjigjen e prerë: Ne do t’i fitojmë zgjedhjet dhe do e largojmë këtë qeveri të keqe!

S.B.

Aeroporti i Kukësit, bëhet fluturimi i parë provë për të testuar uljen e avionëve (VIDEO)

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...