Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dënohen 190 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme dje (22.11.2020) të vazhdohet me kontrollet e intensifikuara të veprimit në fushën e komunikacionit.

“Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit, janë shqiptuar gjithsej 190 gjoba, prej të cilave 34 për pa patentë shoferë, 25 për probleme teknike dhe automjete të paregjistruara, 10 masa për vozitje nën ndikimin e alkool, 35 për automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme dhe 20 masa për mosmbajtjen e maskës.

Nga atje thonë se kontrollet e intensifikuara në komunikacion do të vazhdojnë në ditët në vijim. Nga SPB Shkup u bëjnë thirrje qytetarëve që për të ritur sigurinë në komunikacion të respektojnë rregullat dhe rregulloret.

Postime të ngjashme

Arrestohen tetë persona, ndërpritet ahengu shtëpiak në Shkup

Dafina Vidishiqi

Shkup, 253 kundërvajtje në komunikacion

Dafina Vidishiqi

Mbi 50 aksidente brenda 24 orëve, shqiptohen 1 mijë e 590 gjoba

Dafina Vidishiqi

Kosovarja shtatzënë akuzohet se ka transportuar gjashtë valixhe me kokainë në Zvicër

Dafina Vidishiqi

Kërcënoi një femër me thikë dhe i vodhi dy telefona, arrestohet

Dafina Vidishiqi

Mbytet në Velipojë një 40-vjeçar nga Kosova

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...