Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dënohen 26 shoferë në Shkup

Shkup, 16 nëntor, zhurnal.mk – Ministria për Punë të Brendshme informon se kanë vazhduar me kontrollet intensive në komunikacion.

“Vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar 206 gjoba, prej të cilëve 26 pa patentë shoferi, 17 për parregullsi teknike dhe automjet të paregjistruara, 26 për parkim të parregullt dhe 77 sanksione për mosmbajtje të maskës mbrojtëse”, informojnë nga MPB.

Nga atje informojnë se do të vazhdojnë kontrollet intensive edhe në ditët në vijim.

Postime të ngjashme

Më ftohtë në Kodër të Diellit, më ngrohtë në Dojran dhe Gjevgjeli

T E

Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale

R Zh

Sot shënohet 7 Marsi – Dita e Mësuesit

R Zh

Mexhiti nuk i beson anketës së Bujar Osmanit për ministrat e BDI-së: Mos po flet për anketë në Korenë e Veriut?

R Zh

Tërmeti dridh vendin, epiqendra në Mavrovë

T E

Aksioni policor në “Bogorodicë”, kapen qindra kilogramë marijuhanë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...