Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Dënohen 816 qytetarë, nuk respektuan masat anti-Covid

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 52 aksidente trafiku, njëri prej tyre ishte me fatalitet, 24 me persona të lënduar kurse 27 tjerë me dëme materiale.

Policia njofton se ka shqiptuar 848 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit, dhe 816 tiketa për qytetarët që nuk kanë respektuar masat anti-Covid.

Po ashtu, të hënën Policia ka arrestuar 14 persona, 10 prej tyre janë dërguar në mbajtje kurse 4 në vuajtje të dënimit.

Ndryshe, në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 101 raste të reja me COVID-19.

Postime të ngjashme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës: I domosdoshëm lidershipin i SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

N E

Padia për gjenocid kundër Serbisë do të marrë shumë kohë

N E

Krerët e shtetit në iftar me udhëheqësit e Bashkesisë Islame

N E

Liburn Aliu: Nuk mund të ketë marrëdhënie normale me Serbinë pa vendosur reciprocitet

N E

Cila do të jetë qasja ndaj politikës së jashtme dhe raportin me Shqipërinë në programin e qeverisë Kurti

N E

Në Kosovë nesër fillon vaksinimi kundër KOVID-19 i personave mbi 65-vjeçar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...