Shqipëri

Denoncimi i Albana Vokshit: Drejtori i shkollës në Kombinat del me Covid-19 dhe zhduket, mësuesve nuk u bëjnë tamponin

Zhurnal Ads

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi ka bërë një denopncim të fortë mëngjesin e sotëm, kur ëhstë shprehur se drejtori i një shkolle në Kombinat është “zhdukur” dhe thuhet se ai është me Covid-19.

Në RTV Ora, Vokshi tha se mësuesve të kësaj shkolle nuk u është bërë tampon.

“Denoncime vinë në mënyrë të vijueshme. Denoncimi që ka ardhur para dy ditësh është shqetësues. Një drejtor i njërës prej shkollave në Kombinat thuhet se është prekur nga Covid, ndërkohë që ai ka pasur mbledhje me mësues, me prindër. Nuk flitet për të. Drejtori është “zhdukur”, nuk dihet nëse ka Covid ndërsa mësuesve nuk u është bërë tamponi. Por kjo shkollë do të presë fëmijët pas 3-4 ditësh”, ka thënë ish-deputetja.

Postime të ngjashme

“1 mln shqiptarë rrezikohen për bukën e gojës”/ Basha nga Elbasani: Rama të zbatojë planin e PD-së

admin

Ndryshime në Qeveri, lirohet nga detyra zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë

admin

Letra e Trump për Ramën, Yuri Kim: Pata nderin ta dorëzoj! Presidenti e falënderoi për refuzimin e praktikave abuzuese të Kinës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...