Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Denoncimi i fortë i mjekut: Vdiqën 12 persona, por u raportuan vetëm 5

Mjeku Ilir Pecnikaj ka bërë një denoncim të fortë kur deklaroi se më datë 12 tetor në spitalin “Shefqet Ndroqi”, që njihet si COVID2 kanë humbur jetën 12 persona, por Ministria atë ditë ka njoftuar vetëm 5 vdekje.

Ai në emisionin “Opinion” se kanë kërkuar edhe hetim nga Prokuroria.

Kam faktin që në datën 12 Tetor, mund të gabojë në datë 12 apo 13 Tetor, vetëm në spitalin “Shefqet Ndroqi” kanë vdekur 12 persona, ndërsa një ditë më vonë në të gjithë Shqipërinë janë raportuar vetëm 5 vdekje.

Po kjo është e rëndë duhet ta hetojë Prokuroria?

Ne e kemi bërë një thirrje të tillë, por zoti Brataj mund të na e shpjegojë tani. Kanë gjetur një mekanizëm që personat që janë testuar negativ nuk futen në këtë listë.

Por edhe personat që janë me COVID por kanë ikur jashtë shtetit dhe për fat të keq nuk janë kthyer të gjallë nuk futen në këtë listë. Personat të cilët testu u ka dalë testi pas vdekje nuk futen në këtë listë.

Po në vendet e tjera si është raporti?

Absolutisht personat që vdesin, ka një dredhi këtu Blendi. Për të bërë testin, testi ka në vetvete atë fallco pozitivitetin. Pasi sa më larg ta bësh, testi del negativ./tvklan

Postime të ngjashme

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Rama uron 30 vjetorin e Partisë Socialiste

Dafina Vidishiqi

Mandati 2 vjeçar në Këshillin e Sigurimit, Nesho: Një shans për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Gara e 13 qershorit, Basha: Do të dalim më të bashkuar për të vazhduar betejën

Dafina Vidishiqi

Rama publikon videon: Ja çfarë ndodhi sonte në mes të Tiranës

Dafina Vidishiqi

A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...