Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deputetët do t’u parashtrojnë pyetje kryeministrit dhe ministrave

Shkup, 28 janar  – Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbahet mbledhje për parashtrimin e pyetjeve të deputetëve.

Mbledhje plenare për parashtrimin e pyetjeve të deputetëve mbahet njëherë në muaj edhe atë të enjten e fundit të muajit.

Të parët për parashtrimin e pyetjeve të deputetëve për kryeministrin dhe ministrat janë zakonisht deputetët e partive opozitare. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

Deputetët ikin për pushime, zgjedhjet lokale do të shpallen më 6 gusht

Z H

RMV/ 37 raste të reja me Covid

Z H

Hoxha në takim me vreshtarët për blerjen e rrushit dhe problemet e vreshtarëve

Z H

Në Nagoriçan situata ende në rrezik, në Koçan vetëm një degë aktive nga zjarri

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...