Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deputetët miratojnë vendimin për përbërjen e trupave punues të Parlamentit

Shkup, 14 shtator, zhurnal.mk – Me 98 vota “për” deputetët e miratuan propozim-vendimin për zgjedhjen e kryetarëve, zv.kryetarëve, dhe anëtarëve të komisioneve të Kuvendit.

Pas më shumë se një muaj pauzë, Kuvendi përfundimisht bëhet me trupa punues, me çka krijohen kushtet për shqyrtimin e zgjidhjeve ligjore.

LSDM dhe VMRO-DPMNE do të udhëheqin me nga tetë komisione, BDI me tre, ndërsa Lëvizja Besa dhe koalcioni ASH-AA, me nga një komision parlamentar.

Pas votimit të këtij propozim-vendimi, kryetari i Kuvendit dha pauzë një orë, ndërsa më pas do të vazhdojë diskutimi për pikën e dytë të rendit të ditës, që është verifikimi i mandatit të deputetit, i cili vjen në vend të Jagoda Shahpaskas.

Postime të ngjashme

Prokuroria kumton detaje për aksionin anti-drogë: Janë arrestuar 6 persona

R Zh

Smogu i helmon qytetarët deri në pranverë

R Zh

Mbështetje teknike nga Ambasada e SHBA-së dhe bashkëpunim me MPB-në për konfiskim të drogës

R Zh

Hubejb Alili, hafizi më i ri në Shkup

R Zh

MSH: VMRO-DPMNE tallet me vaksinimin e qytetarëve

R Zh

Opinion Valon Salihu / Humori përçmues ndaj grupeve etnike nuk është shaka

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...