Deputeti i BESËS – propozues i Ligjit për Korridorin 8, falenderon deputetët që e votuan

Shkup, 16 korrik – Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi si propozues i propozim ligjit për ndërtimin e korridorit 8, ka falenderuar nga foltorja e kuvendit të gjithë deputetët që e përkrahën dhe votuan këtë propozim ligj.

 

“I nderuar dhe privilegjuar që jam propozues i Ligjit, të miratuar sot në Kuvendin e RMV, për zgjedhje të partnerit strategjik, konsorciumit Amerikano-Turk, Bechtel dhe Enka për realizimin e proektit gjigant për korridorin 8, autostradës Tetovë-Gostivar-Bukojçan dhe Trebenishtë-Strugë-Qafë e Thanës, si dhe trasesë në korridorin 10-D, mes Prilepit-Manastirit.

Do të vazhdojmë me propozime tona të sjellim mirësi dhe benifite për popullin dhe shtetin”, tha deputeti Rexhepi.

Related posts

Mbaroi “Forumi i Prespës për Dialog”

D V

Në Shkup nesër regjim i ndryshuar i komunikacionit për shkak të marshit protestues

Z H

Në UT u intervistun studentët që kanë aplikuar për studim pa pagesë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More