Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Deputeti i Vetëvendosjes me ‘parashikim’ për mbylljen totale dyjavore

Nga Vetëvendosje kanë ardhur paralajmërimet e para se si rrjedhojë e situatës me COVID-19, në vendin tonë mund të ketë mbyllje totale.

Është deputeti i kësaj partie, Visar Korenica, ai i cili përmes një postimi në Facebook, ka thënë se mbyllja totale është e domosdoshme për të parandaluar përhapjen e virusit.

Paralel me mbylljen, ai thotë se duhet të vazhdojë edhe vaksinimi.

Postimi i plotë:

Vaksina është e sigurt!Mbyllja totale për dy javë për të izoluar dhe parandaluar përhapjen e virusit duke e vënë nën kontroll dhe, në vazhdimësi vaksinimi i gjithë popullsisë janë hapa të domosdoshme për të shpëtuar jetë njerëzish.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...