Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Deputeti i VV-së: Marshi në solidaritet me popullin palestinez nuk dëmton raportet me Izraelin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani derisa ka marrë pjesë më marshin në solidaritet me popullin palestinez që u mbajt në Prishtinë, tha se është këtu për të mbrojtur të drejtën e njerëzve të pafajshëm që po vriten në Palestinë, teksa ka shtuar se marshi i sotëm nuk mund të dëmtojë raportet e Kosovës me Izraelin.

Ai bëri të ditur se marshit të sotëm i është bashkuar në cilësinë e deputetit dhe të qytetarit të Republikës të Kosovës.

“Ishim këtu më iu bashkangjit një marshi qytetar në shenjë solidariteti me popullin e Paslestinës, në mbështetje të tyre… Prezenca ime këtu e jep një mesazh cilin duhej të ishte qëndrimi i gjithsecilit në këtë pikë… ne këtu nuk jemi as kundër Izraelit as kundër askujt, por jemi në mbrojtje të fëmijëve dhe të grave që po vriten në Palestinë e kudo tjetër në botë”, tha ai.

Postime të ngjashme

​Shoqatat e luftës në Dukagjin: Flamuri serb në Koshare – provokim për shqiptarët

Dafina Vidishiqi

Ganimete Musliu pyet: Kah po shkon ky vend?

Dafina Vidishiqi

Presidentja Osmani: Nuk kemi nevojë për një non-paper t’na tregojë çka të bëjmë

Dafina Vidishiqi

Agim Veliu tërë mllef pas shkarkimit, e quan maskaradë dhe lojë të ndyrë të Abdixhiku

Dafina Vidishiqi

Kosova në OKB edhe pa njohje nga Serbia

Dafina Vidishiqi

Merovci: Rugova ka qenë menaxher shumë i dobët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...