Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deputeti Rexhepi: Ku u avulluan 1 milion euro nga Ministria e kulturës?

Shkup, 12 shkurt – Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi ka hedhur gjurmë mbi keqpërdorimet nga ana e Ministrisë së kulturës në vlerë prej 1 milion euro, ndërkohë që adreson pyetjet mbi këtë çështje se ku mund të kenë përfunduar ato.

Statusi i deputetit:

Shumë herë në të kaluarën krimi dhe korrupsioni është bërë në emër të “patriotizmit” dhe “dashurisë ndaj kombit”. Në të njejtin stil edhe sot një “patriot”-profiter në emër të kulturës shqiptare mundohet të arsyetojë krimin e mundshëm në Ministrinë e Kulturës në kohën kur kjo ministri udhëhiqej nga kuadër i partisë së tyre. Gjitha indikacionet deshmojnë se një vlerë prej mbi 1 milion euro janë keqpërdorur nga ish- udhëheqêsia e Ministrisë së Kulturës ndërsa del një pseudo patriot dhe ish këshilltar në Ministri duke thënë se mbi 40% të mjeteve i kanë shpërndarë shqiptarëve. Pyetja që lind është kjo: Këto 1 milion euro që dyshohet se janë keqpërdorur a i keni futur në atë 40% që e përdorni si propagandë apo këto i keni mbuluar në libra, botime, blerje votash, sponzorime shoqatave apo pishinave nëpër vikend-shtepizat e funksionarëve tuaj!?

Shumë herë në të kaluarën krimi dhe korrupsioni është bërë në emër të “patriotizmit” dhe “dashurisë ndaj kombit”. Në të…

Posted by Kastriot Rexhepi on Friday, February 12, 2021

Postime të ngjashme

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

Blerim Bexheti: Komuna e Sarajit çdoherë do mbështesë aktivitetet kulturore

R Zh

Në Krushevë është hapur manifestimi “10 ditë të Republikës së Krushevës”

Z H

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...