Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Deputetja e LDK-së: Programi i Qeverisë nuk ka asgjë përmbajtësore

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi, ka thënë se programi i Qeverisë nuk ka asgjë përmbajtjesore.

Ajo kritikoi mënyrën sesi një dokument ekzekutiv i është adresuar problemeve dhe zgjidhjes së tyre.

“Ishte program dëshirash por jo i realizueshëm. Program fondesh i parave të gatshme të shpërndarjes së tyre. Të krijosh fonde është shumë lehtë por këto fonde duhet të jenë në përputhshmëri me buxhetin e Republikës së Kosovës”, tha deputetja gjatë Kuvendit të Kosovës.

Të hënën, Qeveria ka prezantuar programin qeverisës 2021/2025.

Opozita e ka kritikuar atë që e prezantoi kryeministri Albin Kurti për siç thanë ata “nuk është i zbatueshëm”.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...